12 השאלות הכי נפוצות לקראת קורס הכנה ללידה

לשיתוף
תוכן עניינים

1. האם הקורס רלוונטי גם למי שלא מתכננת לידה טבעית?

כן. מהסיבה העיקרית שעם או בלי אפידורל, את זו שיולדת. הלידה מתרחשת בגופך ובנפשך. לשיתוף הפעולה ולנוכחות שלך, יש השפעה אדירה על הלידה והתינוק.
*ובנוגע למשככי כאבים, גם אם את מתכננת לקבל אפידורל, יש שלב של צירים (בבית ובביה”ח) לפני קבלת האפידורל (לרוב ניתן לקבל אפידורל רק בלידה פעילה – פתיחה של כ- 4 ס”מ), ולכן כדאי שיהיו לך כלים להתמודדות עם כאב וקידום לידה גם בשלבים המוקדמים יותר.

2. מה ההבדלים בין הקורס של קופת החולים לקורס הזה?

זה מאוד תלוי מקום, גישה ומדריכה. אבל לרוב (מניסיוני האישי והמקצועי) הקורסים הציבוריים נותנים יותר דגש על הצד הטכני/רפואי של הלידה, לעומת הקורסים הפרטיים בהם ישנה התייחסות רחבה והוליסטית יותר לחיבור בין רפואה-גוף-נפש.
הקורס ‘בשביל האישה’, בגישת היפנובירת’ינג (hypnobirthing), כולל את התכנים הנלמדים בקורסים הציבוריים, בשילוב תכנים נוספים כמו: משככי כאב טבעיים, תנועה, שמירה על רצפת אגן, תודעה ועוד.. כל זאת מתוך הבנה כי לידה היא תהליך עמוק הדורש הכנה מתאימה, ושאי אפשר להפריד בין גוף לנפש, בטח שלא בלידה.

3. באיזה שלב של ההריון כדאי להתחיל את הקורס?

סביב שבועות 24-30.
היתרון בלהתחיל מוקדם זה זמן ההכנה הרב, המאפשר לחומר להיטמע, לתרגל ולהנות מהריון רגוע יותר.

4. האם הקורס מתאים גם למי שזו לידה שניה (ומעלה) שלה?

תלוי מאוד. במידה ובהריון הקודם עשית קורס הכנה ללידה, תבדקי עם עצמך מה וכמה את זוכרת, והאם את מרגישה שיש לך מה לחדד. במידה ואת מרגישה שהקורס היה מספק, ושאת והמלווה שלך מוכנים, ייתכן שאין צורך לעשות את הקורס המלא פעם נוספת ומפגש פרטי בודד מספיק עבורכם.
אבל במידה ולא עשיתם קורס או שעשיתם והרגשתם שהוא לא היה מספק, כדאי לעשות קורס מלא (למרות שזו לא הלידה הראשונה שלך).

5. האם כדאי לעבור את הקורס עם בן.ת הזוג?

בהחלט! כדאי להגיע עם מי שילווה אותך בלידה (בן.ת זוג, אמא, אחות, חברה, דולה) על מנת שיקבל גם כן את כל הידע הדרוש לתהליך, דבר שיעזור לו להיות מלווה פעיל ויעיל בלידה. במהלך הקורס המלווה יפנים את תפקידו, יכיר את התהליך, יבין את הצרכים שלך בלידה, ילמד כיצד לתמוך בך בצורה הכי מדויקת וטובה, ידע איך להתנהל מול הצוות הרפואי ועוד המון. ההכנה הזו חשובה גם לטובת החוויה שלו כמלווה.
*יש הנחה למי שמעוניינת להגיע לבד (ללא מלווה).

6. המלווה שלי מאוד סקפטי (ואפילו ציני) לגבי השתתפותו בקורס. האם זה עדיין רלוונטי ויכול להתאים לו?

לא מעט גברים מרגישים ככה. לרוב הם לא מודעים מספיק לחשיבות, לנחיצות ולמשמעות של קורס הכנה ללידה (עבור שניכם). אבל מניסיוני, כבר במפגש הראשון הם מבינים כמה התפקיד שלהם משמעותי בתהליך הזה, ועד כמה להכנה יש השפעה על הלידה ועל “החיים שאחרי”, בהיבט הפיזי, רגשי ואפילו הזוגי.
בנוסף, המפגשים מועברים בצורה זורמת וקלילה, כזו שלגברים נוח בה.

7. איך מקבלים החזר כספי על הקורס?

מגישים לקופת החולים את הקבלה והתעודה שאתם מקבלים (במעמד הרישום) באופן מקוון, ובד”כ תוך מספר ימים מקבלים החזר של 75% מעלות הקורס. הזיכוי מתבצע מתוך סל ההריון ובהתאם למדיניות קופת החולים שלך.

8. אם אני לא מתחברת כל כך למדיטציות והרפיות, האם הקורס בכל זאת מתאים לי?

כן. משתי סיבות עיקריות; האחת – בקורס תכירי מגוון אפשרויות תרגול להרפיה, שאולי לכמה מהם בכל זאת תתחברי. הסיבה השניה – מדובר בכלי אחד בלבד מתוך מגוון רב של כלים הנלמדים בקורס, והתרגול שלו נעשה בעיקר בבית (בהתאם לרצונכם). כך שזה לא משהו שתופס נתח משמעותי מדי בקורס.

9. במידה ואני מפספסת שיעור, איך משלימים את החסר?

ניתן להשלים את המפגש עם קבוצה אחרת, ללא תוספת תשלום ועל בסיס מקום פנוי, או בפגישה פרטית בתשלום סמלי.

10. מה קורה במידה ועולות לי שאלות אחרי הקורס או שאני שוכחת חלק מהחומר?

אל דאגה! ראשית, אני פה בשבילך עד הלידה ואחריה. במידה ותרצי לחזור על שיעור מסוים, את מוזמנת להצטרף לשיעור עם אחת הקבוצות הפעילות (ללא תשלום ועל בסיס מקום פנוי).
בנוסף, בשיעור הראשון את מקבלת חוברת שתלווה אותנו לאורך הקורס, וגם תהי חלק מקבוצת וואטסאפ בה תוכלו להתייעץ איתי ועם חברי הקבוצה.

11. מה העלויות?

פרונטלי/היברידי – 1200 (300 ש”ח אחרי החזר מהקופה)
אונליין/זום – 780 (195 ש”ח אחרי החזר מהקופה)
המחיר כולל חומרי עזר (ומשלוח בדואר), ועל כל הקורסים יש זיכוי מהקופה של 75% מתוך הסל הריון ובהתאם למדיניות ההחזרים.

12. במידה ונאלצים לבטל?

הכל בסדר, קורה. ניתן לקבל החזר כספי מלא במידה והודעתם על כך עד 14 ימים לפני תחילת הקורס. במקרה של ביטול בטווח של פחות מ- 14 ימים לפני תחילת הקורס, תחויבו ב- 300 ש”ח.
במידה ואתם מעוניינים לעבור מקורס פרונטלי לקורס אונליין, תזוכו על ההפרש.
*במידה ודאגתם למלא את מקומכם בזוג אחר – תקבלו החזר כספי מלא בכל שלב.

13. האם החלק הפיזי של הקורס (התנועות והעיסויים) עובר בצורה טובה ויעילה גם באונליין?

כן, עובר מצויין. האינטימיות במפגשי האונליין מאפשרת לי להדגים ולתרגל יחד איתכם, ולהסתכל ולתת פידבק על התרגול שלכם ממש במהלך התרגול. בנוסף, המפגש מלווה במצגת וסרטונים נגישים שתוכלו לצפות בהם ולתרגל בזמנכם הפנוי.
ודבר אחרון, במסגרת הקורס יש לכם מפגש פרטי עם תימור, בו תוכלו לשאול כל דבר שעולה לכם, ואם תרצו גם לבחור נושא ספציפי להתמקד ולהעמיק בו.

עולות לך שאלות נוספות שלא מצאת פה? מוזמנת בשמחה ליצור קשר

הרשמי לניוזלטר

לקבלת עדכונים, כתבות ושלל הפתעות

זמינה עבורכם לכל שאלה
קורסי הכנה ללידה
קורס הכנה ללידה אונליין
קורס הכנה Online
Live ב-Zoom

כלים לשיכוך כאב בלידה

טכניקות יישומיות להרפיה ושחרור פחדים

נהלים ופרוטוקולים בבתי חולים

כלים לכניסה רכה "לחיים החדשים" וטיפול בתינוק

תנועות ותנוחות לצירים וללידה