קורס הכנה ללידה למה לי?
קורס הכנה ללידה למה לי?

קורס הכנה ללידה – למה לי בכלל?

לשיתוף
תוכן עניינים

מה זה בכלל? מהן האופציות? והאם באמת צריך את זה?

אם את בהריון, אני מניחה שלא פעם שמעת משפט כמו: "תגיעי ללידה רגועה והכל יהיה בסדר". ובינינו, זה באמת נכון, לידה לא אוהבת סטרס (מדובר בשני מנגנונים מנוגדים). אבל השאלה המתבקשת והכה חשובה היא – מה יביא אותך רגועה ללידה?

האם מספיק לנו להבין שאנחנו צריכות להיות רגועות, והופ! אנחנו רגועות? כנראה שלא..
מהניסיון שלי כמלווה לידות ואמא בעצמי, התשובה היא – ידע! ידע נותן לנו ביטחון ושליטה (בחיים בכלל ובלידה בפרט), וזה המפתח ללידה בריאה וטובה.

לידה היא אירוע גדול ומשמעותי, מסוג האירועים שמלווים אותנו לאורך כל החיים, לכן חשוב כל כך להתכונן באופן המיטבי לאירוע הזה.

ואני יודעת שיש הרבה קולות שאומרים שזה אירוע בלתי צפוי ולכן אין טעם להתכונן אליו. אז חשוב לי לומר לך שזה פשוט לא נכון! נתונים מוכיחים אחרת – הכנה טובה ומעמיקה משפיעה רבות על הלידה, מבחינה פיזית ונפשית, ומעלה את הסיכוי ללידה בריאה ומעצימה עבורך ועבור התינוק שלך.

הרשמי לניוזלטר

לקבלת עדכונים, כתבות ושלל הפתעות

אז לפני שאת נרשמת לקורס הכנה ללידה, כדאי להכיר מהן האופציות הקיימות?

ישנן היום שפע של אפשרויות; באופן פרטי או ציבורי, מפגשים פרונטליים או מקוונים (מוקלט/זום), בפורום קבוצתי או אישי. חשוב שהקורס יתאים כמה שיותר לצרכים שלך.

בנוסף, בררי מה כולל הקורס ומה התכנים הנלמדים. ודאי שהקורס נוגע (לפחות) בנושאים הבאים: היכרות (אפילו בסיסית) עם התהליך הפיזי והמנטלי, שיכוך כאב וקידום לידה (עיסויים, הרפיות, תנועות, נשימות ותנוחות לצירים וללידה), תפקיד המלווים, התנהלות מול צוות רפואי, התערבויות בלידה וקבלת החלטות, טיפים לשמירה על רצפת האגן, הכנת הגוף ללידה, הנקה, התמודדות עם המציאות החדשה ("חיים חדשים"), טיפול בתינוק בביה"ח ובבית.

האופן בו הנושאים מועברים כמובן גם תלויים במדריכה ובחיבור בינכן, ולכן חשוב לדעת מי מעבירה את הקורס, ומה הרקע והניסיון שלה בתחום.

אם אני לא מעוניינת ללדת טבעי, עדיין כדאי לי לעשות קורס?

כן, מהסיבה העיקרית שעם ובלי אפידורל, את יולדת. הלידה קורת בגופך ובנפשך. לשיתוף הפעולה ולנוכחות שלך בלידה, יש השפעה אדירה על הלידה והתינוק שלך.

ובנוגע למשככי כאבים, גם אם את מתכננת לקבל אפידורל, יש שלב של צירים בבית ובביה"ח לפני קבלת האפידורל, לכן כדאי שיהיו לך כלים להתמודדות עם כאב וקידום לידה בשלבים האלו.

מה ההבדלים בין קורס של קופת החולים לקורס פרטי?

קודם כל זה מאוד תלוי מקום, גישה ומדריכה. אבל לרוב (מניסיון אישי רחב) הקורסים הציבוריים נותנים דגש על הצד היותר הטכני/רפואי של הלידה, לעומת הקורסים הפרטיים בהם יש התייחסות רחבה והוליסטית יותר לחיבור בין רפואה-גוף-נפש.

הקורס 'בשביל האישה', בגישת היפנובירת'ינג (hypnobirthing), כולל את התכנים הנלמדים בקורסים הציבוריים בשילוב תכנים נוספים כמו: משככי כאב טבעיים, תנועה, שמירה על רצפת אגן, תודעה ועוד.. מתוך ההבנה כי לידה היא תהליך עמוק ומגוון ושההכנה אליה צריכה להיות בהתאם.

*כדאי לדעת שעל הקורסים הפרטיים יש החזרים מהקופה.

הרשמי לניוזלטר

לקבלת עדכונים, כתבות ושלל הפתעות

באיזה שלב של ההריון כדאי להתחיל את הקורס?

בד"כ נשים מצטרפות סביב שבועות 24-30.
יש יתרון בלהתחיל מוקדם, כי זה מאפשר יותר זמן להתכונן, לתרגל ולהנות מהריון רגוע יותר. (בחלק מהקורסים תוכלי לקבל תמיכה מהמדריכה עד הלידה ממש)

לשאלות נפוצות נוספות בנוגע לקורס הכנה ללידה »

לסיכום, באופן אישי חשוב לי להגיד לך, בתור אמא ומלווה לידות – לידה היא אירוע משמעותי במהלך חיינו ולכן ההכנה לאירוע הזה היא ההשקעה הכי טובה שלך בעצמך ובתינוק שלך.

אם עולות שאלות או מחשבות, אני כאן.
תימור נמדר,

זמינה עבורכם לכל שאלה
קורסי הכנה ללידה
קורס הכנה ללידה אונליין
קורס הכנה Online
Live ב-Zoom

כלים לשיכוך כאב בלידה

טכניקות יישומיות להרפיה ושחרור פחדים

נהלים ופרוטוקולים בבתי חולים

כלים לכניסה רכה "לחיים החדשים" וטיפול בתינוק

תנועות ותנוחות לצירים וללידה